Games and Sports

 
Details of Students  participation in Games,Sports and Co-Curricular activities at Cluster Level,
Regional Level & National Level during the year 2014-15
Class Name of
 the Students
Event Group Vanue Nature of the Participant Position
Secured
Cluster
 Level
Regional
Level
National
Level
Girls
XI Chaudhary Payal Basketball U-19 JNV_Patan     ü    Runner
XI Chaudhary Priyanka Basketball U-19     ü   
XI Prajapati Rutu Basketball U-19     ü   
XI Shraddha Makwana Basketball U-19   ü     
XI Varsha Chaudhary Basketball U-19   ü     
VIII Padhiyar Neha Basketball U-19   ü     
X Mevada Maitri Basketball U-17     ü    Winner
X Parmar Rachana Basketball U-17     ü   
X Joshi Binal Basketball U-17     ü   
IX Patel Parita Basketball U-17     ü   
IX Fanat Trupti Basketball U-17   ü     
VIII Gohil Jinkal Basketball U-14     ü   
VIII Thakor Ayushi Basketball U-14   ü     
VIII Solanki Trusha Basketball U-14     ü   
VIII Dharva Hirva  Basketball U-14     ü   
VIII Vaniya Dipti Basketball U-14   ü     
VIII Parmar Kusum Basketball U-14   ü     
IX Joshi  Gunjan Basketball U-17   ü     
XI Raval Zarna Kho-Kho U-19 JNV-Banaskantha       ü   
XI Kharadi Jigna Kho-Kho U-19   ü       
XI Modi Heen Kho-Kho U-19   ü       
X Chaudhary Vasundhara Kho-Kho U-19     ü     
X Rathod Bhavna Kho-Kho U-19     ü     
X Thakor Hemangi Kho-Kho U-19     ü     
X Chaudhary Riddhi Kho-Kho U-19     ü     
X Chaudhary Falguni Kho-Kho U-19     ü     
X Chaudhary Prerna Kho-Kho U-19     ü     
IX Chaudhary Shraddha Kho-Kho U-17     ü     
X Chaudhary Meeta Kho-Kho U-17     ü     
IX Damor Jaya Kho-Kho U-17   ü       
X Parkar Krupali Kho-Kho U-17   ü       
X Thakar Khushbu Kho-Kho U-17   ü       
X Ninama Mitva Kho-Kho U-17   ü       
IX Chaudhary Lalita Kho-Kho U-17   ü       
VIII Chaudhary Aarti Kho-Kho U-17   ü       
VIII Chaudhary Mayuri Kho-Kho U-17   ü       
VIII Patel Janvi Kho-Kho U-14       ü   
VIII Mehta Hiral Kho-Kho U-14     ü     
VIII Goswami Dinki Kho-Kho U-14       ü   
VIII Chaudhary Shrusti Kho-Kho U-14     ü     
VIII Chaudhary Praveena Kho-Kho U-14     ü     
VII Chaudhary Kailash Kho-Kho U-14     ü     
VII Solanki Shilpa Kho-Kho U-14   ü       
VII Chaudhary Naina Kho-Kho U-14   ü       
VIII Joshi Nisha Kho-Kho U-14     ü     
X Rabari Bhavna Vollyball U-19 JNV-Sabarkantha     ü     
X Parmar Anita Vollyball U-19   ü       
X Suthar Anjali Vollyball U-19   ü       
X Dabhi Jayshree Vollyball U-19   ü       
IX Prajapati Anjali Vollyball U-19   ü       
XI Thakkar Janvi Vollyball U-19     ü     
X Parmar Bhavya TableTennis U-19 JNV-Patan     ü    winner
X Chawda Shraddha TableTennis U-19     ü   
X Desai Sunita TableTennis U-17     ü   
IX Prapati Vandna TableTennis U-17     ü   
VIII Joshi Sweeti TableTennis U-14     ü   
VIII Solanki Nidhi TableTennis U-14     ü   
X Chaudhary Nirma Chess U-19       ü     
X Chaudhary Nikita Chess U-17       ü     
IX Gupta Pooja Kabbadi U-17 JNV-Surendranagar     ü     
IX Meena Rajeshvari Kabbadi U-17     ü     
IX Patidar Anchal Kabbadi U-17     ü     
IX Ahari Shiwani Kabbadi U-17   ü       
IX Chaudhary Suhani Kabbadi U-17   ü       
IX Pandya Nehal Kabbadi U-17   ü       
IX Saxena Simmi Kabbadi U-17   ü       
IX Amin Kareena Kabbadi U-17   ü       
X Thakkar Khushi Badminton U-17 JNV-SK     ü     
IX Rathore Ranu Badminton U-17     ü     
IX Joshi Gunjan Running(Ath.) U-17     ü       
IX Prajapati Anjali Shotput(Ath.) U-17     ü       
IX Meena Heena Running(Ath.) U-17     ü       
X Chaudhary Meeta Running(Ath.) U-19       ü     
VII Desai Kinjal HighJump(Ath.) U-14     ü       
VII Chaudhary Naina Running(Ath.) U-14     ü       
VII Patel Vidhi Running(Ath.) U-14     ü       
VIII Solanki Trusha DiscussTh(Ath.) U-14     ü       
X Chaudhary Vasundhara Yoga U-19 JNV-Dahod       ü   
Boys
Class Name of
 the Students
Event Group Vanue Nature of the Participant Position
Secured
Cluster
 Level
Regional
Level
National
Level
IX Chaudhary Piyush Kho-Kho U-14 JNV-Banaskantha     ü     
VIII Gadhvi Bhrajpal Kho-Kho U-14     ü     
VIII Limbachiya Dhaval Kho-Kho U-14   ü       
VIII RajPurohit DungarSinh Kho-Kho U-14     ü     
VIII Hadiyal Bharat Kho-Kho U-14     ü     
  Thakor Meet Kho-Kho U-14   ü       
VIII Purohit Anil Kho-Kho U-14     ü     
VIII Taral Tushar Kho-Kho U-14   ü       
VIII Chaudhary Vijay Kho-Kho U-14   ü       
VII Venziya Mahipal Kho-Kho U-14   ü       
X Chaudhary Vipul Kho-Kho U-17     ü     
IX Kharadi Jigar Kho-Kho U-17     ü     
IX Dharva Chaitanya Kho-Kho U-17     ü     
X Chaudhary Bharat Kho-Kho U-17     ü     
X Ramlavat Krunalsinh Kho-Kho U-17       ü   
IX Damor Harsh Kho-Kho U-17   ü       
IX Gameti Bhargav Kho-Kho U-17       ü   
X Chauhan Jayesh Kho-Kho U-17     ü     
X Manat Brijesh Kho-Kho U-17     ü     
VIII Joshi Kevin Kho-Kho U-17   ü       
X Vaghela KrushnapalSinh Kho-Kho U-19     ü     
  Prajapati Krunal Kho-Kho U-19   ü       
VII Chaudhary Jagdish Kho-Kho U-19   ü       
VII Dethaliya Akash Kho-Kho U-19   ü       
VII Soni Brijesh Kho-Kho U-19   ü       
VII Raval Meet Kho-Kho U-19   ü       
IX Khatik Pushkar Kho-Kho U-19     ü     
IX Meena Bhagvanlal Kho-Kho U-19     ü     
XI Ninama Rajdeep Kho-Kho U-19     ü     
IX Parmar Ved Kho-Kho U-19   ü       
VIII Badhiya Hitesh Basketball U-14 JNV-Patan   ü       
VII Makwana Pradeep Basketball U-14   ü       
VII Chaudhary Kiran Basketball U-14   ü       
VII Prajapati Mihir Basketball U-14   ü       
VII Patel Dhruv Basketball U-14   ü       
VII Parmar Dhaval Basketball U-14   ü       
VIII Goswami Raj Basketball U-17   ü       
X Dabhani Hitesh Basketball U-17   ü       
X Venziya Prakash Basketball U-17     ü     
X Parmar Ravi Basketball U-17   ü       
X Vankar Kishan Basketball U-17   ü       
X Malpara Aftab Basketball U-17   ü       
IX Solanki Vipul Basketball U-19   ü       
X Rathod Sanjay Basketball U-19   ü       
XI Chaudhary Sanjay Basketball U-19   ü       
XI Chaudhary Hirji Basketball U-19   ü       
X Raval Deep Basketball U-19   ü       
IX Chauhan Harshad TableTennis U-14   ü       
VIII Joshi Harsh TableTennis U-14     ü     
VII Prajapati Prince TableTennis U-14     ü     
X Patel Nrup TableTennis U-17     ü     
X Pandor Ashish TableTennis U-17     ü     
X Parmar Arun TableTennis U-17     ü     
VIII Dheer Haresh TableTennis U-19   ü       
XI Patel Dipen TableTennis U-19     ü     
VIII Thakor Vikram TableTennis U-19     ü     
VIII Chaudhary Mitul Handball U-14 JNV-Mehsana   ü       
VIII Bumbadiya Parth Handball U-14   ü       
VIII Malosaniya Harsh Handball U-14   ü       
VIII Patel Viraj Handball U-14   ü       
VIII Vaghela Arvind Handball U-14   ü       
VII Desai Mihir Handball U-14     ü (SGFI)  
VII Chaudhary Devarsh Handball U-14   ü       
VII Khatri Prashant Handball U-14   ü       
X Pargi Kishan Handball U-17   ü       
IX Meena Manish Handball U-17   ü       
X Sharma Prashant Handball U-17   ü       
X Solanki Yashvardhan Handball U-17   ü       
IX Rajgor Nikul Handball U-17   ü       
IX Chaudhary Dhrumil Handball U-17   ü       
X Purohit Govind Handball U-17       ü   
X Chaudhary Sumit Vollyball U-17 JNV-Sabarkantha   ü       
X Suthar Vipul Vollyball U-17   ü       
X Parmar Soham Vollyball U-17   ü       
IX Choubisa Govind Vollyball U-17   ü       
X Prajapati Kuldeep Vollyball U-17   ü       
VII Chaudhary Kiran Vollyball U-17   ü       
IX Khatik Naresh Vollyball U-17   ü       
X Suthar Mahendra Vollyball U-19   ü       
XI Jasakiya Dushyant Vollyball U-19   ü       
XI Acharya Amul Vollyball U-19   ü       
XI Gohil Suja Vollyball U-19   ü       
XI Vaghela Vanraj Vollyball U-19   ü       
X Thakor Rohit Vollyball U-19   ü       
XI Chauhan Rahul Vollyball U-19   ü       
IX Khatik Pushkar Hockey U-17 JNV-Patan   ü       
IX Bhati Vikram Hockey U-17   ü       
IX Khokhariya Ajit Hockey U-19   ü       
IX Pandor Nitin Hockey U-19   ü       
X Parmar Soham Chess U-17 JNV-Raigadh   ü       
VIII Someshvari Vraj Chess U-14   ü       
IX Rajgor Nikul Chess U-19   ü       
VIII Bumbadiya Parth Cricket U-14 JNV-Kheda   ü       
VIII Purohit Dungar Cricket U-14       ü   
X Malpara Aftab Cricket U-17     ü     
IX Sobaliya Krunal Cricket U-17     ü     
XI Goswami Dhaval Cricket U-19       ü   
XI Ninama Rajdeep Cricket U-19     ü     
VII Gami Harsh Yoga U-14 JNV-Wardha     ü     
X Chaudhary Sumit Yoga U-17       ü   
VIII Dheer Haresh Yoga U-19     ü     
VIII Gadhvi Bhrajpal Athletic U-14 JNV-Panchmahal     ü     
VIII Hadiyal Bharat Athletic U-14   ü       
VIII Patel Viraj Athletic U-14   ü       
X Purohit Govind Athletic U-17     ü     
X Chaudhary Pravin Athletic U-17   ü       
X Solanki Mahesh Athletic U-17   ü       
IX Sharma Harsh Athletic U-17     ü     
IX Meena Bhagvanlal Athletic U-17   ü       
IX Khatik Naresh Athletic U-19   ü       
IX Choubisa Govind Badminton U-19 JNV-
Sabarkantha
    ü     
IX Meena Manish Badminton U-17     ü     
VIII Oza Dipen Badminton U-14     ü